bomlet 
bu başlık toplam 5518 kez okunmuş.
  / 2
olmaz olsun
 1. adı omlete benzeyen... canımız çekti.
  (esoteq, 11.08.2007 03:11)
 2. bom diye patlayan yumurtayla yapılan omlettir,özelliğiyse,yutulması sorun olmayan,kalsiyum deposu kabuk kırıntıları içermesidir..
  (no more sortie, 11.08.2007 03:13)
 3. nicki hoşuma giden, becerikli , entryleri okunulası yazardır. *
  (spartan, 10.09.2007 14:45)
 4. editleri girilerinden uzun yazardır.
  takdir ediyorum kendisini. araştırıyor, bir çok konuda da bilgili olduğu belli zaten. elleri dert görmesin.

  son edit: bir de bazen giride bilgi verirken bizim bi amca vardı o da şöyle yapardı, okulda bi çocuk vardı hep şunu dinlerdi gibi geçmişine balıklama daldığı yazıları oluyor, neşe ile doluyor insan.
  (southpark85, 23.09.2007 04:40 ~ 07.10.2007 13:54)
 5. yazılarını okurken, bilgisayarın kasasından çıkan "ııııııı..." sesini duymasam, karşımda sabah gazetesinin , gündem sayfasına bakıyor hissedicem.

  uzun uzun üşenmeden yazıyor.bi de paragraf falan da yapmıyor.

  benim ilkokuldan kalma alışkanlığım gibi, satır aralarına bi boşluk bıraktığı da yok...

  he bi de fark ediyor mu bilmiyorum. yazdığı cümleler," evet şuan bomletin klavyesinden çıkıyoruz, abi biterken, son tarafa 2 nokta koymayı unutmayalım,adam tarz yapmış bizimle" diyor sanki.

  yine de türban ve bi kaç konu haricinde görüşlerini sevdiğim yazar.

  ***
  (puleri, 25.09.2007 17:55)
 6. (°bkz: beğenerek izliyoruz)
  (altitudes, 01.11.2007 23:45)
 7. patlamış omlettir.
  (rosemary, 24.11.2007 14:25)
 8. sözlüğün yaşar nuri öztürk ü.
  (bilen, 08.12.2007 01:18)
 9. sözlüğün hem uzun uzadıya, hem anlamlı yazabilen nadir yazarlarından.

  rumuz: iki kelimeyi bir araya getiremekten aciz yazar
  (kaçınkurbaası, 14.12.2007 17:32 ~ 17:33)
 10. eleştirdiği şeyleri girilerinde muhafaza * edebilen uzun ve karmaşık yazmakla etkili olduğunu sanan çelişken yazar.
  (marihuana, 14.12.2007 17:34)
 11. olgun ve kaliteli bir yazar..sözlüğü sözlük yapanlardan kanımca.
  (meyvelisarmaşık, 14.12.2007 17:52)
 12. kıçının lobları hoplamaya devam edecekse eksilerimi eksik etmeyeceğim yazardır.birde emre kongarı taksimde gördüm gözlük camları ekranda göründüğünden daha kalınmış tabiriyle beni yarmıştır kendisi.bilim insanlarının nesinin kalın olduğuyla ilgilenmeye devam ettikçe poposuyla bizi şen etmeye devam edecektir.birde her girisinin sonuna heyt ulan bişe daha öğrettim havalarında bişeler eklemesiyle giri yazma amacındaki popülizmi tüm naifliğiyle ortaya koymaktadır.
  (marihuana, 15.12.2007 12:31)
 13. realist,ironileriyle "ha böyle demek istemiş sanırım" diye düşünmeme neden olan komik yazar.
  (altitudes, 23.12.2007 18:47)
 14. nerelerde diye merak ettiğim yazar. gel de yaz, okuyalım.
  (adasu, 12.02.2008 02:46)
 15. ingiliz dili ve edebiyatinda okumadigi icin ironi nedir bilmeyen yazar.
  (plankton, 17.02.2008 19:28)
 16. einstein ın amcaoğludur.
  (comte de saint germain, 17.02.2008 19:31)
 17. yanağından makas almaya bayıldığım dayımdır.*
  (comte de saint germain, 17.02.2008 19:46)
 18. önermemi doğrulayan yazardır,sonunda onu bulduğum için mutluyum.
  (eleanora, 15.03.2008 14:55)
 19. bana göre sözlükteki en rasyonel yazar kendisi. yahu çok merak ediyorum, kelime dağarcığıyla bir a-4 dolduramayan insanlar neden sürekli birilerini kategorize etme gereği duyar? neden sürekli tartışma-bok atma-eleştirme triosu arasındaki doğru tercihi yapamaz? fikir beyan etmekle hakaret etmek arasındaki fark nedir? bunu bir ara algılayabilecekler mi?

  bakın net olarak ayırt etmek gerekiyor;

  savunduğunuz/eleştirdiğiniz fikirlere karşı oluşturduğunuz argümanların ve elinizdeki donelerin hakaret "içermemesi" gerekiyor. ona buna gerizekalı, abaza, cahil, sapık gibi yaftalar yapıştırmak, sürekli varlığını ispatlayamadığı "bir varlığın" peşinden gittikleri için eleştirdiğiniz insanlardan bir farkınızı bırakmaz sizin de. çünkü siz de bulunduğunuz ithamı ispatlayacak teknik donanıma haiz değilsiniz ve sanal platformlarda bunu gerçekleştirmeniz de imkansız. ancak kendinizi küçültüyorsunuz.

  sözün özü bomlet; tutarlı, bilgili, kaliteli bir yazardır nazarımda. ne dediğini bilir, en önemlisi sunduğu fikirlerin hiç biri kişiyi doğrudan rencide edici bir amaç gütmez.

  umarım anlatabilmişimdir?
  (benbirhıyarsempatizanıyım, 15.03.2008 15:24)
 20. kendi başlığı altına yazmaktan ve yazanlardan hiç haz etmese de, threesome teklifi kendi başlığı altında değerlendirmeyi daha uygun görmüş yazardır. ekürilerle ffm tabi ki, here we go my lady:

  beni burada bilen bilir, ben buraya hamaset edebiyatı yapmaya gelmiyorum ve kimseyle de kişisel husumetim yok. arada bir atışmamız oluyor, bir kere marihuana ile olmuştu, bir kez gizemystery ile ama genelde bunlar birbirine şaka yoluyla takılmalarla olur, sonunda özel mesajla sevişilir ve orada biter. genelde bir giriye cevap verirken de kim yazmış ona pek bakmam, ama cevap verdiğim giriler de birşeyleri savunan uzun yazılardır, bakınız yazarlarına cevap vermem. kısa yazdığım giriler de genelde günün stresini uzun bir yazıyla attırdıktan sonra girdiğim dallamasyonlardır, sikindiriktir, vs.

  şimdi kısa bir açıklama yaptıktan sonra belirteyim, açıkçası kaç kişinin yazdığı belli olan bir sözlükte beni yukarıdaki bir paragraflık kadar tanıyamamış insanlar pek de zekeriyamda değil, kendi hallerinde bakınız verip şeker yalayabilirler, yazmayı öğrenene kadar zekerimle blowjoba kalkışma talepleri geri çevrilecektir.

  gelelim ffm olayına, bu da tamamen benim istemim dışımda gelişti. bir kedim vardı, mart aylarında böyle davranırdı. normalde sakin kedi, bu ayda kafasını yere gömmek suretiyle poposunu havaya diker, kimi görse miyavlardı, nedense aklıma o geldi, mart ayı olduğundan mıdır bilmem. neyse, yine geçen gece, ki bir mart gecesi, şöyle bir başlık görüyorum, allah ile kul arasına kimse giremez saçmalığı, ilk giri hiç hoşuma gitmiyor ama yazar kişisi kendi görüşünü, kendi dini bilgisiyle yazmış ve altında yazılan cevaplar da beni tatmin etmediği için @434265 numerolu giriyi yazmışım. bu konu öyle bir bakınızla da cevaplandırılamaz, uydurma hadislerle de cevaplandırılamaz, dinin tarihsel sürecini, sosyolojik boyutunu, dinin kendisiyle birlikte bilmeyi gerektirir.

  sözlük standartlarına göre uzun bir yazı olmuşsa da, bu konu hakkında aklıma gelen ilk cümlelerdi onlar. ama ladyamygdalae kişisinden boşsun yorumuyla bir eksi almışım. yazının neresi boş, katılmadığı fikirler neler belirtmediği gibi, yazıyı okuduğu hakkında da şüphelerim var. çünkü ilk giriyi yazan kişinin radikal islamcı olduğu belli, lady kişisi de bu kesime karşı şartlı refleks halinde ve ironik olan durum, boşsun dediği yazım da bu kesime bir cevap niteliğinde, yani ya okumamış, ya okuduğunu anlamamış. muhtemelen yazımın son cümlesini bir ayetle bitirdiğimin farkına varınca eksiyi basıp boşsun dedi, açıkçası umrumda da değil. çünkü o yazım bile, kendisinin sözlükte şahit olduğum en uzun yazısının iki katı uzunluğunda olduğu için ve aynı başlık altına ne idüğü belirsiz bir bakınız verdiği için pek de kaale almadım, herkes istediği yorumu yapmakta özgürdür. benzer fikirleri beyniyle edinmiş bir sayko86 var mesela, tamamen zıt fikirde bir şey yaz, yine tebrik eder, okuduğunu anlarsın en azından sevinirsin, fikirlerini de sert dille de olsa destekleyecek doneleri vardır, beyni olan insanlarla muhatap olmak hoş oluyor, ay ne kadar da sosyalim.

  öhö öhö, neyse, bana iü sözlükte gerizekalı var dedirtemezsiniz başlığı altında tamamen kişisellikten uzak @434278 numaralı giriyi girmişim ki ciddi olmadığım bas bas bağırıyor. kaldı ki eleanora adlı kişi ile uzaktan yakından alakam yok, o anda birisine laf atacak olsam gider lady kişisinin başlığı altına yazardım, ima etmeyi sevmem ve birine gerizekalı diyecek olsam bunu donelerimle ortaya koyarım, tutup "gerizekalı" yazmam, burasının bir üniversite sözlüğü olduğunu düşünmek istiyorum. ama bakıyorum bu giriye de o şahsin ekürisi olan lady kişisi çok çok boşsun yorumuyla eksi vermiş, işte mütemadiyen gelen eksilerden sandım ki, bir yazara aynı gün içinde eksi verme sınırı olmasa, tüm yazılarımı eksileyecek. ay ne tırstım anacım anlatamam. burada sorun eksi falan değil, kendi kapasitesini bilmeden ona buna bok atmak. neyse ben yine cevap vermiyorum, ertesi gün, yani bugün (bu arada aylardan hala mart) sözlüğe giriyorum, başlığımın altında gerizekalı olduğum yazılı. tek bir giriden kişilerin analizini yapmam ama hep genelde tek bir ilkokul seviyesinde cümleden ya da bakınızdan oluştuğu için aklımda kalan girilerini sık sık gördüğüm için, bunu yazan kişinin @402489 numaralı girisi, seviyesini göstermekte. ama ona buna bok atmakla, şartlı reflekslerle salyalar saçmakla, dar görüşleri ilkokul seviyesinde cümlelerle desteklemekle ve işin en boktan tarafı, tanımadığın insanlara saçma sapan yorumlar yapmak, hakaret etmek, bir kapasiteye varmadan ve okuduğunu anlama kabiliyetini geliştirmeden sıçmak olmuyor. dediğim gibi hamaset edebiyatı yapmıyorum burada, iş kişiselliğe binmedikçe sözlüğü ciddiye de aldığım söylenemez, ama murat kosova'nın dediği gibi bir eksepsiyonal durum yaratın, yazın, okuyalım. evet bak yine en uzun yazınızdan bir hayli uzun oldu, ne yaparsın, parmak ishali olmuşum ama kabız olup bakınız yazarlığı yapmaktan iyidir, kullanmayınca pas tutuyor haliyle. hadi yalarım, başka threesome, foursome ve orgylerde görüşmek üzere.
  (bomlet, 15.03.2008 17:50 ~ 17:55)
 21. sinirini içten bir şekilde dile getirdiğini görüp bu özelliğini takdir ettiğim yazar.
  (wulfgar, 13.04.2008 16:40)
 22. harbiden kaliteli yazan bir insan, ya da artık her neyse. ama şu yazıları birde uzun olmasa, anlatacağını 3 cümlede anlatsa süper olacak.
  (serseri, 25.04.2008 04:49)
 23. ukdelerimi dolduran insan.devam et dediğim,sen de ukdelerini bizden esirgeme dediğim insan.
  (neydim, 03.05.2008 11:03)
 24. nesildaş olmakla gurur duyduğum sağlam yazar. isterse 12 sayfa yazsın okurum yani. *
  (neyseneya, 16.05.2008 10:27)
 25. çaylak olmuş yazar. iki de artı oy vermişler çaylak olmadan on saniye kadar önce yazdığı entrysine. cahil cüheyla kaynıyor ortalık, hıh!
  (bomlet, 28.05.2008 16:20)
del.icio.us a ekletechnorati ye ekleyinFurl a ekleSpurl e kaydet!Wong e kaydet!Yahoo ya kaydet!Google a kaydet!Facebook a kaydet!Asansör?
sayfalama: