independent 
bu başlık toplam 4340 kez okunmuş.
  / 2
olmaz olsun
 1. yepisyeni dördüncü nesil yazardır. hoşgelmiş.

  ayrıcana ing. bağımsız, hür anlamındaki kelimedir.
  (physician, 30.08.2010 23:17)
 2. @825975 nolu girisiyle siyasete hiç bulaşmasın dediğim yazar. çünkü o bulaştıkça eline yüzüne bulaştırmış, ne dediğini bilmemiş. abilerinin dediklerinden yola çıkarak bir şeyler karalamış filan.

  vatanı karış karış satanları seçen halka cahil demeyeceksin de ne diyeceksin? o kadar çayırımız, meramız varken ülkede et kalmamasına neden olan bizi ithal ete mahkum kılanları başımıza getiren halka cahil demeyeceksin de ne diyeceksin. dini istismar edenleri başımıza getiren, din ile siyaseti birbirine karıştıran halka cahil demeyeceksin de ne diyeceksin? tekel, türk telekom, petkim, mersin limanı... bunları da aynı iktidar sattı. o iktidarı da bu halk seçti. aziz nesinin dediği gibi %60\'ı aptal bu halkın. atam\'ın dediği gibi türk milleti zekidir fakat bu baştakiler yüzünden 50\'den itibaren aptallaştırdılar bu halkı.

  referandumda hayırcılara darbeci diyen başbakanı savunan adama ne denilebilir ki başka? ve aynı başbakan şöyle bir söz söyledi biliyor mu acaba: \"türkiye\'de parlamentonun da, yürütmenin de üzerinde bir yargı gücü var. beni engelliyor.\"

  \"hsyk üyelerinin atanmasında hükümet daha aktif olacak deniliyor, olsun kardeşim halk eğer beğenmezse yapılanları, sandıkta ak partiyi indirir yerine x partisi gelir o da kendisi atama yapar hsyk ya. \" demiş arkadaş. yargı zaten babanın malı biri gelsin öyle yapsın biri gelsin böyle yapsın. senin bu sözlerini okuyunca aziz nesin\'in dediği %60\'lık kısım geliyor ama hayırlara vesile olur inşallah.*
  (awesome, 09.09.2010 01:02)
 3. yeni yazardır hoşgelmiştir ancak @825975 ile boş gelmiştir.
  (fofenk, 09.09.2010 01:36 ~ 01:36)
 4. nick altına giri referansı verilmeden yazılmayan yazar sanırım. o zaman adet yerini bulsun, @825997 no'lu girisinden anlaşıldığı kadarıyla kendisi sözlüğümüzü biraz yanlış anlamış. birincisi kimse kimsenin başlığında rahat rahat hakaret edemez, o giri silinir. kendimden biliyorum. ikincisi de, yine tecrübeyle sabittir ki rte başlığına ne zaman olumsuz bir şeyler yazsam eksilenmiştir. yani '' civanım başbakanıma hakaret ediliyür darbeciler tarafından'' falan diye mazlum edebiyatına gerek yok.*
  (engel, 09.09.2010 11:05)
 5. nick altısından bütün iü sözlük alemine seslenecek ve seslenmekte olduğum sazerdir.
  sesleniş: ulan ne zaman farklı bir adam gelse itin götüne sokuyorsunuz adamlar da bırakıp gidiyorlar. rahat bırakın insanları istediklerini yazsınlar. tamam bende sevmem tayyipçileri de kaçırmayın lan her geleni. ondan sonra sözlük götüm gibi oldu kimse yazmıyor diye ağlıyorsunuz. tabi yazmazlar monako...

  not: ulan kırık yılın başı bir adamım girilerini beğendik, hoş gelmişsin dedik adam tayyipçi çıktı iyi mi... neyse olsun canı sağolsun.
  (binicem üstüne vurucam kırbacı, 09.09.2010 11:12)
 6. sözlüğe yeni gelmiş yazardır. görüşleri bana çok ters olsa bile sözlüğe renk katacağına inanıyorum. e hoşgelmiş o zaman.
  (badromance, 09.09.2010 22:34)
 7. sözlüğümüze yeni gelmiş bir yazar.

  @826482; numaralı girisiyle diğer yazarlardan ne uzun ne kısa olduğunu açık bir şekilde göstermiş bir yazar aynı zamanda.

  diğer yazarlar- yani açık mantık nedir; moderasyon şöyledir böyledir. evet şöyle ve böyleyiz. arkadaşlarımızı savunuyoruz zaten ve tüm yazarlar arkadaşımız. o sebeple örneğin ben neredeyse hepinizin girisini siliyor ve sonra hepiniz arkadaşım olduğu için hepinizi kolluyorum. ama bu yazar benim arkadaş değil ya; savunmuyorum değil mi? savunmamam gerekli. zaten ne bileyim nickini de pek beğenmedim kendisinin savunamam. aa ne oldu neden şaşırdınız şimdi; duymak istediklerinizi mi söyledim? söyleyelim lan; bir kez olsun söyleyelim! hepinizi uçurucaz yakında, zira sevmiyoruz, arkadaş markadaş da dinlemeyeceğiz. biz sadece moderasyon olarak takılacağız burada.

  şimdi efendiler bu numaralı giri kimseyi ilgilendirmeyen bir giri midir? hayır. bu giri neden silindi, forum tarzı olduğundan. bir türlü tanım yaptıramadığımız bu giriyi giren yazarın, forum tarzı giri girmeye alışık olmasından. bu giri kimseyi ilgilendirmez midir? ilgilendiren bir kitle var görünen. aynı zamanda yazarın yazaracağı şeye format dahiline çıkmadığı takdirde karışamayacağımızdan. yazar istediğini yazar mı; yazar. ben yazara format dahiline çıkmadığı takdir de karışabilir miyim? karışamam. anlaşıldı mı; elbette ki anlaşılmadı, çünkü moderasyon şöyle böyle. yazar isterse yazdığı ile yeni bir din kurar, isterse de yeni bir ideasal devlet; yasalar ve format kurallarına çıkmadığı takdir de biz yazara karışamayız. zaten konuya geri dönüş yaparsak; yazar forum tarzı entry yazdığından, bir türlü tanım yapamadığından girisi silinmiştir.

  şimdi bu yazarımıza geri dönelim. sadece kendisine değil sözüm, kendisi gibi pek adam var. ne bu adamların düşüncesi; moderasyon şöyle böyle. hmm. şimdi moderasyon şöyle böyle diyen arkadaşlar; hani çok cesursunuz ve kral çıplak diye bağırıyorsunuz şehir meydanında. yiğitlikler yapıyorsunuz, girdiğiniz bu tip popülist girilerle. peki moderasyon da bulunan kişilerin insan olabileceğini neden bir türlü anlayamıyorsunuz? arkadaşlar ben kendim için söylüyorum, dün basketbol maçından sonra sözlükle neredeyse hiç ilgilenmedim ve bu giriyi görmedim. madem gördünüz bu giriyi, madem imalarla geliyorsunuz karşımıza; ispitçiliğiniz neden boşuna duruyor. şu butonlardan ispiti kullansanıza bu kadar formatı düşünüyorsanız. bize yardım etsenize. hani pek sağ duyulusunuz ya siz, müthiş derece de insanlarsınız; bize o muhteşem sağ duyunuzla bu giri de bir sorun olabileceğini mesaj yoluyla bildirsenize!

  heaa yok yok; moderasyon şöyle böyle zaten, popülizme sonuna kadar devam.

  ayrıca biz ne yazarlar gördük, tabirleri caizdi. onca sözlüğü dolanıp iü sözlüğün muhteşem olduğunu söylerler, moderasyonun demokratik olduğunu iletirlerdir. sonra kendi yaptıkları saçmalıklar sonucunda sözlükten uzaklaştırılıp, o onca süre dolaştıkları sözlüklerde moderasyon şöyle böyle derlerdi. bir de çocuk gibi olup, hiç bir şeyi kaldırmayacak seri eksi filan verirlerdi. aslanlarım benim; yürüyün be. muhteşem yazarsınız zaten.

  düzeltme= düzeldi.
  (pastataban, 12.09.2010 13:57 ~ 14:21)
 8. @826646 nolu girisi ile birlikte en yakın hastaneye yatacak olmama neden olan yazar. sen onca insanın anasını sik ondan sonra da ulan ben yaşlıyım yargılamayın beni de. ya da birileri onun adına desin. işte hüseyin üzmezi serbest bırakan zihniyetle aynı kafadan bu yazar. lütfen çocukları ondan uzak tutunuz!
  (awesome, 13.09.2010 10:59)
 9. seri eksi veren insan kendisi.
  (awesome, 13.09.2010 20:36 ~ 23:48)
 10. saçma sapan sinirlenip saçma sapan sardırmadığım yazarlardan biri. ne enteresan yazarsın sen. minik yazar, güzel yazar. yanakları al yazar.

  yukarıdaki cümle götüm gibi olduğundan anlaşılma sıkıntısı yaşatmış okuyanına; sinirleniyorum ancak sardırmıyorum. mahallelere yanlış anlaşma durumu duhul etmesin.

  yani ben sinirlenme kısmını hayal kırıklığı ve umutsuzlukla yaşıyorum, öyle saçma sapan dediysek de boş değil. her defasında diyorum ki "yok abi bizim nesil ve sonrası harbiden skilmiş gibi nesil." bazı bazı "bizim nesil belki 80lerin ortası olunca kurtarıyor kıyıdan belki" diyorum arada; sonra cayıyorum tekrar; olasılıkla "belki"leri iki defa kullandığım için cayıyorum. bir de cahil olmak ve olmamak arasındaki çizginin boyu, eni merak unsurudur benim için bu ahvallere girdiğim vakitlerde. yani uçakta cep telefonu ile konuşmanın sağlık açısından sakıncalı olduğunu bilmek ve fakat makarna yapmayı bilmemek arasındaki ilişki benzerliği üzerinden bir hallenme gibi ise bu en boy değerleri anlayacağım. vallahi de anlayacağım, billahi de anlayacağım. ama anlayamıyorum be yahu. yani cahilliğin kurtarırının ile kurtarmazı arasındaki farkın bilgi, birikim oranı noktasında hep hata veriyorum. ne biçim insan oldum ben yahu. hadi rakı içelim.
  (son dudak bükücü tripatar gerekirseyumukdabakarım, 13.09.2010 20:59 ~ 21:04)
 11. beni ''bir insan kullandığı takma adıyla bu kadar çelişir.'' diye düşündürmüş yazardır.
  (fofenk, 14.09.2010 23:49)
 12. alevilik hakkında yazısını hayretle okuduğum ve tarihi kur'an dan öğrenmeye çalışan bir yazardır.
  (cmri, 24.09.2010 23:24)
 13. @828620 @825978 yani kısaca siyasete bulaşmasın!
  (kabuklu yemiş, 27.09.2010 00:53 ~ 01:03)
 14. (°bkz: köyün delisi)
  (kabuklu yemiş, 27.09.2010 01:26)
 15. @828620 nolu girisinde buram buram siyaset kokan insan. halbuki ben ona @825978 nolu girimde siyasete bulaşmamasını nedenleriyle anlatmıştım. neden akıllı durmuyorsun sen bakayım? yarın veline söyle beni görsün.
  (awesome, 27.09.2010 01:30)
 16. ulan sevmiyorum bu adamın yazdıklarını. bana sorarsanız bi boka yaramaz yazdıkları o derece de abartıyorum söylemimi tek tük destekleyebileceğim şeyler yazmakta. ama anlamıyorum bu adam niye sizi bu kadar rahatsız ediyor. türkan saylan'ı ben de severim, saygı duyarım ama herkes sevmek zorunda değil. size ne lan adam yazmış eksinizi verirsiniz özel mesaj olarak görüşlerinizi belirtirsiniz vs vs... nedir bu saldırı? bir tek siz mi doğrusunuz hamuğa goyiim. adam istediğini yazar size ne? ben de kıl oluyorum ama basıyorum eksiyi atıyorum mesajı. her sevmediğimiz adamı itin götüne mi sokmamız gerekir illa?
  madem götüm gibi yazmakta döşersin adam gibi doğrusu neyse göt olur kalır nick altına kerkinmenin anlamı ne?

  not: sinirlendim biraz kimse bire bir söylediklerimi üstüne almasın. sözlükteki genel linç kültürüne karşı bir tepkidir bu...
  (binicem üstüne vurucam kırbacı, 27.09.2010 01:38)
 17. f tipi takkeli liboş.
  desteksiz atar.
  attıklarının arkasında duramaz.
  önemsenmemesi gereken (°bkz: tufeyli)'dir kendisi.
  internete muhtemelen kamu işyerinden giren tiplerdendir.
  internet masrafını da kamu'nun götüne sokar yani.
  (keke geldi, 08.12.2010 17:43 ~ 17:55)
 18. çakma troll. troll olmayı bile beceremiyor. bu sözlük ne troll' ler gördü, hepsi de mantıklı yazabilen adamlardı ama bu...
  (schizo, 09.12.2010 01:39)
 19. kendisine troll denen yazar, tekrar okuyun lan nerenizle okuyorsunuz.
  (independent, 09.12.2010 01:42)
 20. troll olması için belli bir yazı kalitesine ulaşması gereken yazar. sen domalansın büyük düşün... ya da independent'sin, herneyse farketmez...
  (awesome, 09.12.2010 10:09)
 21. @842444 nolu girisiyle üstteki girimi anlamadığını görüyorum. ben sana trollsün demedim troll bile olamamışsın dedim. aklıma başka bir söz geldi, neyse... ayrıca aynı nolu giride 10 kasım başlığındaki girimi eleştirmiş. "sıradan bir yazıyla sanatının doruk noktalarına girmiş bu giri bik bik bik" filan demiş. adım gibi eminim yazının sıradan olması ve onun sanatının doruk noktaları kategorisine girmesi bu adamın sikinde değil. onun takıldığı nokta "bugünkü iktidar sahipleri gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler" sözü. çok acıtmış canını belli. ama dile getir bunu teşkilat toplantılarınızda. bak kpssye de gireceğim bu sene. söyle oradaki abilerine atamasınlar beni. çünkü kaka biriyim ben. gömlek de değiştiremem. bu saatten sonra yavşak olamam anlayacağın.

  bu arada nick altına sıçmak gibi bir huyum yoktur. ortada sıçılmış bir nick varsa girer ben de işimi görürüm. tabi önce nick sahibine sorarım "sen bu nicki doğurdun mu sıçtın mı" diye... onun cevabına göre hareket ederim.* @842444 nolu giride de bana verdiği cevabı ve benim eylemimden bahsetmiş giriş cümlesinde. "kendim ettim kendim buldum" sözlerine sahip şarkıyı dinlemesini öneriyorum. sonra da gitsin bi çay filan içsin. afiyet olsun.*
  (awesome, 10.12.2010 00:32 ~ 01:03)
 22. (°bkz: interesting) *
  (pwnage, 15.12.2010 00:27)
 23. chp hakkında samanyolu tv ve zaman gibi yayık organlarından edindiği duyumlara göre yorum yapmaya çalışan kişi...sorsanız ismet inönüyü nazi subayı bile sanabilir.ayrıca öyle bir akp portresi çizmektedir ki görende tayyip beyi amerikan başkanı sanır...
  (kurtaranexpress, 15.12.2010 07:51)
 24. sözlükte ırkçı ve tayyipçi yazılarıyla göze batan sazercandır. kendisine gırtlakta dokuz boğum var, dokuz kere düşün bir kere konuş sözlerini hatırlatmak isterim. yoksa eli olan yazıyor hacı.
  (hornan, 16.12.2010 04:36)
 25. ing. de bağımsız anlamına gelen sözcük.
  (wunschpunsch, 16.12.2010 23:48)
del.icio.us a ekletechnorati ye ekleyinFurl a ekleSpurl e kaydet!Wong e kaydet!Yahoo ya kaydet!Google a kaydet!Facebook a kaydet!Asansör?
sayfalama: