moryel 
bu başlık toplam 3198 kez okunmuş.
 
olmaz olsun
 1. bana düş sokağı sakinlerini hatırlan nicktir. *
  (adasu, 27.10.2007 16:45)
 2. güzel insan, arada sırada sevgi yumağı **... kolundan tutup zorla getirsem de buralara sonunda geldi, aramıza hoşgeldi...güzel entrylerini bekliyoruz...**
  (aşşenur, 28.10.2007 18:35)
 3. sözlüğümüzün stajyer din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni. * geldiğinden beri sol tarafımıza nur indi. *
  (cücük, 30.10.2007 18:51 ~ 22:30)
 4. son aldığım istihbarata göre hasan mezarcının müridiymiş.*
  (magius, 30.10.2007 23:50 ~ 23:50)
 5. biraz önce tam alt entryime yazdığı hoş yorum sonrası dikkatimi çeken ve sonrada mesajlarımı zorlada olsa çektirdiğim * din kültürü ve ahlak bilgisi konusunda farklı görüşlere sahip olduğum ve sahip olduğum ilk sözlük arkadaşım..
  (grotovski, 31.10.2007 23:12)
 6. (ara: din )
  (°bkz: türban)
  (°bkz: başörtüsü)
  (ladyamygdalae, 01.11.2007 00:48 ~ 01:07)
 7. inançlarına yazılan yazıları gördükçe ruhunun derinden yaralar aldığını fark ederek gitmesi gerektiğini anlayan yazar..bir çok kişiyi de böylece mutlu eder..umar ki sözünün değdiği herkesin hakkı helal edilmiş ola!hoşçakal sözlük seni sevdim evet ama senin insanlarına taviz verdikçe ben ben olmaktan çıkmaktan korktum ve kaçıyorum..keşke seviyeni bu kadar düşürmeseydiler, keşke biraz daha saygılı olsaydılar.unutulmasın bu dünyada nefes aldığım heran allaha peygamberine inanacağım ona dost olanları seveceğim ve üniversiteye giremesemde başörtüme hak ettiği yeri vereceğim bu sözleri duymaya tahammülü olmayanlar haberiniz olsun benim gibilerin sayısı neyaparsanız yapın artacak ve gün gelecek korktuğunuz olacak dilerim ki rabbimden o günleri görmek bizlere nasip olur!!!!bu giri silinse de sesim kısılsa da önüm alınsa da olacaklar olacak bekleyin de görünn!!!!!!bir daha görüşmemek üzere...kalbinin sahibi rabbine emanet ol..
  (moryel, 02.11.2007 01:07)
 8. gitme kararına üzüldüğüm yazar. zira bu ortam herkesi barındırabilmeli, kişilerin inançlarıyla düşünceleriyle her ne olursa olsun dalga geçenler utansın.
  (immo, 02.11.2007 01:12)
 9. uzun zamandır sözlüğe girmediğimden mütevellit şimdi(mütevellit dedim diye bazı ulusalcılar kızmasın)araştırdım ve gördümki.arkadaşımız dindardır.dolaysı ile aydın türk gençliği!!! tarafından dışlanmıştır,büyük ihtimallede sözlü sataşmalarda bulunulmuştur.kendiside buna kızıp ya da gocunup ya da ..... yapıp ayrılmıştır.Çok ta kötü bir davranışta bulunur eğer giderse.sözlüğü 3,5 ulusalcı takımına bırakmamak lazımdır.sözlük bu.tayyipçiside olucak ulusalcısıda,faşisti de.....

  (my jekyll doesnt hide, 02.11.2007 01:21)
 10. (°bkz: hepimiz moryeliz)
  (zeg, 02.11.2007 01:23)
 11. inanç ya da düşüncelerini tam olarak savunamayınca- bu bizden kaynaklı değil kendi cahilliğinden kaynaklı bir durum- böyle bir yola başvurduğunu düşünüyorum kendisine atıfta bulunanlara çatır çatır cevap verebilse böyle bir şeye ihtiyacı olmazdı.yolu açık olsun. ne istediğini açık açık söyleyemeyecek kadar korkaktır.*
  (magius, 02.11.2007 01:29 ~ 11:54)
 12. açıkçası veda yazısını okurken korktuğum insan.dinine aşırı bağlı insanları iyi tanırım,genel felsefelerinden biri de,din ile alakalı konularda laubalilik yapan,kutsal değerleri aşağılayan insanlardan mümkün olabildiğince uzaklaşmaktır,zira bunların kalpleri kararmıştır.
  bunu anlayabilirim,herkesin kendi tercihi..

  amma ve lakin;
  kendisinin dinden ziyade çeşitli partilerin "oy katalizörü" olmuş "siyasi bir simge" yüzünden yazdıkları gerçek amacı hakkında net fikirler verdi.

  ne diyor;
  unutulmasın bu dünyada nefes aldığım heran allaha peygamberine inanacağım ona dost olanları seveceğim ve üniversiteye giremesemde başörtüme hak ettiği yeri vereceğim bu sözleri duymaya tahammülü olmayanlar haberiniz olsun benim gibilerin sayısı neyaparsanız yapın artacak ve gün gelecek korktuğunuz olacak dilerim ki rabbimden o günleri görmek bizlere nasip olur!!!!

  çok net..
  kıçınızı da yırtsanız,marsa da gitseniz,getirmeye çalıştığımız düzeni getireceğiz,insanlar bizim düşüncelerimizi öyle ya da böyle kabullenmek zorunda kalacak ve bunun doğal sonucu olarak;
  ya sev ya terket
  ben şimdi burayı terk ediyorum ama huzurluyum,yarın sizler de bir sürü yer terk edeceksiniz.
  benim bu yazılanlar başka anlamlar çıkartmam maalesef mümkün değil.anlayacağı dilden yazmak gerekirse,namümkün!

  her zaman demedik mi;herkes dilediğine inanmakta ve bu inançlar doğrultusunda yaşamakta özgürdür.şova gerek yok,inancı öne sürerek siyaset yapmaya hiç gerek yok.hepimizin yakın çevresinde başörtüsü kullanan insanlar var,okur ya dahi okumaz.eğer teslimiyeti seçmişse-ki iman etmektir bu-yaşadıklarını allah ile arasında yaşar,olumlu veya olumsuz..

  basit siyaset yapıp bunun adına din savunuculuğu demek,karşıtlara ateist damgası yapıştırmak en basit tabiriyle düzenbazlıktır.bunda,ota boka zıplayan,allah ın şeriatçıları insanlarının payı da büyüktür muhakkak,yadsınamaz.ama siz sinsiyseniz,biz de henüz kıvrımlarımızı kullanabiliyoruz allah a şükür

  ne zaman ki,kendimiz oluruz,kendi fikirlerimiz ile var oluruz,başkalarının düşüncelerinin üzerine kendimizden bir şeyler koyabiliriz,belki o zaman bizden bir bok olur.

  üzerine alınma sakın,aman!

  bonus: (°bkz: islam barış ve kardeşlik dinidir)

  keşke bu bakınızdan bir şeyler anlayabilecek kapasitede olsa size yön verenler,keşke.
  (benbirhıyarsempatizanıyım, 02.11.2007 10:39 ~ 10:41)
 13. kararını gözden geçirmesini istediğim, eğer giderse gitmesiyle sözlüğün kaybettiği kaliteli yazarların sayısını bir kişi daha arttıracak olan yazar*
  (ceylan, 02.11.2007 13:21)
 14. an itibariyle online listesindedir.
  (adasu, 02.11.2007 13:22)
 15. al götür aşklarımı..
  beni ört dalgalara..
  kuşlar geçecek içinden..
  açık bırak bu akşam kapıları..
  sevişince ölümle kalpler..
  gül kanayacak geceye ağlamadan..

  yakın gel gülen mor yel..
  yakın gel kara düşlerime..
  ateşler at üşüyen bedenime..
  uykulara yat..

  yakın gel uçan mor yel..
  Çünkü uykular çok güzel

  dÜş sokaği sakinleri...

  (alala, 02.11.2007 13:49)
del.icio.us a ekletechnorati ye ekleyinFurl a ekleSpurl e kaydet!Wong e kaydet!Yahoo ya kaydet!Google a kaydet!Facebook a kaydet!Asansör?